Rynek budowlany powiększa się z każdym rokiem . Wraz ze wzrastającym popytem, wzrasta także podaż. Zwłaszcza budownictwo mieszkaniowe jest dość mocno rozdmuchane, a wraz z nim wszystkie powiązane sektory budowlanki, szczególnie wykończeniówka. Na ogromnej popularności budownictwa mieszkaniowego zyskuje, jako jego nieodzowny element dekarstwo i ciesielstwo.

Dekarstwo

Szczególnie dekarstwo, jako dziedzina niezbędna w sektorze budowlanym cieszy się dużą popularnością, a fachowcy dekarscy mają ogromne obłożenie, popyt na ich usługi nie słabnie. Zmieniające się trendy oraz mody mają bardzo duże przełożenie na formę usług dekarskich. Dachy, ich pokrycia i formy zmieniają się dość drastycznie, w zależności od panującego w określonym czasie trendu, jednak mimo to, główne elementy pracy dekarza pozostają niezmienione, niezależnie od tego jaki typ dachu będzie on wykonywał.

narzędzia dekarskie

narzędzia dekarskie

Profesjonalne narzędzia dekarskie

Niezmiennym elementem pracy dekarza jest profesjonalny sprzęt dekarski. Istotny jest nie tylko dobór odpowiednich rodzajów, ale także firm i materiałów, z jakich stworzone są narzędzia dla dekarzy. Inwestycja we właściwe, trwałe i solidne sprzęty stanowi inwestycję w przyszłość, gdyż pewny sprzęt dekarski służyć przez lata, a często nawet przekazuje się je następnym pokoleniom dekarzy.

Przed zakupem narzędzi dekarskich warto jest się zorientować, jakie firmy się sprawdzają, jakie mają opinie wśród użytkowników. Nie warto jest ryzykować w kupno produktów nowych, niestabilnych i jeszcze niesprawdzonych firm, mimo stosunkowo dobrych, internetowych opinii. Oczywiście, jak we wszystkich innych przypadkach największe znaczenie będą mieć opinie osób znanych, innych dekarzy, którzy najlepiej jeśli dany sprzęt używają już jakiś czas.

Istotny jest także pewien poziom wiedzy o danej firmie narzędziowej. Sporo renomowanych firm, mimo europejskich korzeni, swoja produkcje utrzymuje w Chinach, co oznacza, że sprzęt sygnowany ich marką mimo dobrej opinii, będą produkowane tańszymi metodami. Niestety w przypadku narzędzi dekarskich może to świadczyć o dużo niższych parametrach wytrzymałościowych i mniejszej precyzji. Nawet tak podstawowe narzędzia jak nożyce do blachy, karbowacz do blachy czy zginarka do blachy mogą znacząco różnić się w podstawowych parametrach od ich odpowiedników produkowanych w Europie, z wykorzystaniem wyższej klasy materiałów i technik produkcji.