Obserwujesz już zacieki na ścianach? A może żona nie daje ci spokoju i męczy ciągle o remont dachu? Jeśli tak, to już wiesz, że w najbliższej przyszłości czeka cię remont dachu. jeśli nie chcesz tego zadania powierzać fachowcom, którzy są kosztowni, a jednocześnie i tak będziesz musiał ich pilnować, a wiesz, że z różnymi remontowymi sprawami dajesz sobie świetnie radę, warto jest rozważyć pomysł przeprowadzenia remontu samodzielnie lub przy minimalnej pomocy fachowców. Co wiec będzie ci potrzebne na starcie?

Wymiana pokrycia dachowego

W większości wymiana pokrycia dachowego może opierać się o standardowe narzędzia, wykorzystywane popularnie i przy innych rodzajach prac budowlanych czy remontowych. Niestety jednak nie wszystkie prace związane z kładzeniem blachy czy blachodachówki da się pokryć tylko przy udziale już posiadanych narzędzi. Gumowy młotek na pewno ma każdy z nas w podręcznych zapasach, ale czy znajdzie się tam karbować do blachy, albo zaginarka do blachy? Chyba nie u każdego.

narzędzia dekarskie

Nożyce do blachy

W takim przypadku stajemy przed problemem zaopatrzenia się w podstawowe narzędzia dedykowane przede wszystkim zawodowym dekarzom. Z całą pewnością dział pod tytułem narzędzia dla dekarzy otwierają nożyce do blachy. Nie da się ich zastąpić zwykłymi nożycami, gdyż, aby działały w odpowiedni, sposób muszą być w odpowiedni sposób skonstruowane. Rynek oferuje całe mnóstwo różnego typu nożyc, począwszy od nożyc do cięć precyzyjnych, poprzez te w typie wiedeńskim, a skończywszy na nożycach do cięć po łukach. Oczywiście chcąc wybrać coś do prostego, w miarę nie skomplikowanego remontu możemy ograniczyć się do wyboru nożyc uniwersalnych. istotne jest jednak, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania narzędzia oraz materiałów, jakich użyto przy jego produkcji. Odpowiednia jakość narzędzi pozwala na precyzyjną, szybka i wygodną prace, bez strat materiałowych i niepotrzebnych nerwów. Odpowiednio dobrane narzędzia dekarskie, mimo iż nie tanie, zwracają jednak ponoszone nakłady w postaci oszczędności czasowych i materiałowych.

Narzędzia dekarskie stanowią sporą grupę w skład których wchodzą nie tylko różnego typu nożyce, ale też karbowacze, zaginarki, wykrojniki do lejów czy plastikowe bądź drewniane młotki. Grupa narzędzi dekarskich jest duża, ale przy prostych, amatorskich praca wystarczą tylko podstawowe, dość uniwersalne narzędzia.