Profesjonalne narzędzia dekarskie to w głównej mierze te, przy tworzenie których kładziono nacisk na jakość materiałów oraz odpowiedni stopień wykonania. Dbałość o każdy szczegół, konkretnego narzędzia dla dekarzy jest konieczna, aby wygodnie, sprawnie oraz przede wszystkim bez strat materiałowych, jak i czasowych wykonywać poszczególne prace dekarskie. Niezwykle istotna, zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę nożyce do blachy jest również precyzja cięcia.

Profesjonalne narzędzia dekarskie

Narzędzia dekarskie stanowią podstawowy element pracy blacharskiej. Ich jakość przekłada się bezpośrednio na czas poświęcony na robociznę oraz powstające ewentualne straty materiałowe, jak również zadowolenie klientów z końcowych efektów prac. Oczywiście będzie to miało ogromny udział, może nie bezpośrednio w korzyściach finansowych uiszczonych za konkretną pracę, ale na pewno w pozytywnej opinii, która pozwoli uzyskać grono stałych, pewnych klientów.

narzędzia dekarskie

Podstawowe narzędzia dekarza

Jako jedno z podstawowych narzędzi dekarskich uznaje się, wymienione już nożyce dekarskie, przeznaczone do cięcia blachy. Prawidłowo dobrane, umożliwiają precyzyjne docięcie materiałów, bez jakichkolwiek strat czy potencjalnych uszkodzeń. Wśród ofert spotkamy się z różnego typu nożycami: do cięć precyzyjnych, typu wiedeńskiego, liońskiego, dźwigniowe czy do cięć po łuku. Oczywiście wybrać możemy także nożyce uniwersalne, ale dobrze jest mieć w swoim arsenale i kilka nożyc specyficznych, przeznaczonych tylko pod konkretne działania.

Jakie narzędzia dekarskie wybrać?

Przy wyborze konkretnego modelu kierujemy się w głównym stopniu już posiadaną baza sprzętową oraz największym zapotrzebowaniem. Istotne będzie też to, jakie typy działań najczęściej wykonujemy. Jeśli pracujemy w ekipie skupiającej się na prostych konstrukcjach, dachach dwuspadowych bez wymyślnych wcięć, łuków, daszków itp. możemy znacząco ograniczyć ilość potrzebnych rodzajów sprzętu. Jeśli jednak podejmujemy się także skomplikowanych zleceń, na modne w ostatnich latach, skomplikowane dachy, pełne, wieżyczek, niestandardowych wymiarów, okien dachowych, jaskółek, itp. musimy liczyć się ze znacznym rozbudowaniem bazy sprzętowej. musimy też pamiętać o fakcie, że same nożyce nie są wystarczającym wyposażeniem, wśród podstawowego, niezbędnego minimum znajdzie się także karbowacz do blachy czy zaginarka do blachy.